kola summerhill
filmy finty místa

Děti ví nejlépe

K dnešnímu mezinárodnímu dni dětí přejeme všem dětem jen to nejlepší. Kdo jiný drží svět více nad vodou než děti. Učí nás bezpodmínečné lásce a nejen to. Co je čeká rychle po bezstarostném dětství?

Posíláme je na léta letoucí do lavic, kde jim naformátují mozečky a naplní jen tím, co je pro systém prospěšné. Dalo by se říct, že silnější atentát na selský rozum (školství) stěží najdeme.

O tom, že na školách klasického typu vynikají hlavně ti co mají rozvinutou krátkodobou paměť (systém nalej a vylej) není třeba dlouze debatovat, máme to již všichni za sebou. Klasické školy jsou odduchovnělé a staly se z nich obludné “formátovací stroje” na budoucí dělníky systému, který ve většině případů vyhovuje hlavně jedničkářům, spekulantům a vlastně i lenochům.

Konvenční školství už je naprosto pase!

Díkybohu i ty nejzatvrzelejší, nefunkční struktury se nakonec začnou bortit a doba nazrává k velkým změnám. Uff… už aby to bylo… Děti nám rozhodně poděkují. Učit se totiž umí velice dobře i samy a přesně to co je potřeba. Bez drilu, opakovaček, za zlomek času a navíc s chutí.


Kultovní film o škole Summerhill (dabing cz online) ve které děti rozhodují o všem společně od roku 1921! (anglický originál s cz titulky)

Naprosto skvělé povídání na téma děti a vzdělávání. Spoustu zkušeností z praxe potvrzující nesmyslnost stávajícího školského systému.

Velice vtipně a trefně celou situaci vystihuje na svém blogu jeden z nejlepších českých textařů:


Sdílením podporujete portál ve vývoji. Děkuji