maringotka a disfrutalismus
finty obživa slova výživa

Probuzená sociální kreativita

Prakticky všichni denně pracujeme na tom našem přežití, obživě nebo bohatství. Bere nám to neskutečné množství energie, ale moc nad tím neuvažujeme, protože ani na to vlastně čas nemáme. A tak jsme v krysím závodě, který naprostou většinu lidí navíc absolutně nenaplňuje, unavuje a hasí.

Skutečně z velkým nadhledem jde v podstatě o jediné. Hrajeme prostě hru o energie. Asi nejvíce zeširoka se o tomto tématu rozpovídal Miroslav Zelenka a tuto skutečnost je fajn vědět a o to lépe se celá každodenní “rutina” zvládá. Ona změna stejně už visí dávno v luftě a je jen otázkou každého jednotlivce, jestli se jí účastní nebo neúčastní a tím ji posílí nebo pozdrží.

Ale pojďme si otevřít cestu k řešení na denní bázi…
Jak s tím hnout dál na osobní úrovni?

Zatím co se někteří snaží pochopit svět ve vysokoškolských katedrách, tak naopak mnozí pochopili, že odpověď najdou spíše v terénu, pozorováním nekonečných změn a vnitřních pochodů. Zkoumáním cesty za rovnováhou a kompromisem ve stále se rychleji proměnlivém světě.

Jednou z nich je velice zajímavá a z pochopitelných důvodů mediálně zatracená Kateřina Varhaník Wildová. Ta našla sílu a sepsala jakýsi pamflet naší doby o tom jak se svět radikálně mění obzvláště v oblastí práce a obživy. Je potřeba změnit hlavně přístup, nebát se a experimentovat. Je to hra. Nekonečná hra o energie.


Experimentujme a hledejme cesty… nikdo jiný to za nás neudělá…

Takhle by měl vypadat pohodový rozhovor na jakékoli téma… Tomáš Hajzner je taky hezky probraný…

Jen pro srovnání mnohem slabší rozhovor s Kateřinou na DVTV
Pěkný článek s nádhernými fotkami od Kateřiny Wildové


Sdílením podporujete portál ve vývoji. Děkuji