aziz acharki 253909 unsplash
filmy finty obživa videa

Přetížení a vyhoření

Digitální doba nás žene do stále větších výkonů a navíc se čas doslova “jakoby” zrychluje. Aby toho nebylo málo, tak je naše pozornost tříštěna doslova na kaši. Výsledkem bývá často takzvané vyhoření.

Na toto téma najdete na internetu miliony informací a stovku koučů, kteří se pokouší nás zachránit. Ale jelikož je náš jazyk doslova kouzelný, tak nemusíme pro význam chodit vůbec daleko. Zapojme trochu své fantazie a skládejme mozaiku světa, což mimo-jiné pomáhá tvořivosti a zabraňuje samotnému vyhoření.

Když vyhoříme, tak svým způsobem ztrácíme jiskru nebo také vnitřní oheň. Je to odpojení od sebe-sama… od Ducha. Často se člověk motá ve workoholistickém kolečku a na sebe vlastně zapomíná, což je téma sebelásky ale o ní zase někdy jindy.

Vše je třeba neustále vyvažovat. Není to jednoduché, obzvláště když je tato hra o naši pozornost a energii doslova v plném proudu.

A co s tím vůbec dělat?

Velice blahodárně působí meditace a jsou velice univerzální. Z druhé strany na lze jít jednoduše. Prostě jen ze vším prásknout a toulat se bosky po venku a ideálně nemyslet vůbec na nic. Více dělat věci co nám dělají radost nebo je hledat a hlavně ty všechny povinnosti nebrat zas tak smrtelně vážně. Párkrát tomu dát šanci a pozorovat co to s námi začne dělat.

Prostě naslouchat sám sobě.


Sic trochu povrchní, ale poměrně pevný pohled na nové digitální technologie. Volba je vždy na nás.

Oblíbený psychoterapeut s přesahem Pjér la Šé’z na téma Vyhoření. Pjérův kanál na youtube.

Tomáš Hajzler vyhořel a zase zahořel a tomuto i jiným příbuzným tématům se věnuje dodnes. Jeho kanál na youtube.

Téma vyhoření souvisí také z dalším fenoménem a tím je psychospirituální krize.

Sdílením podporujete portál ve vývoji. Děkuji