Stoletý stařík který vylezl z okna a zmizel
filmy

Dobrodrůžo stoletého staříka

Tenhle film s podivným názvem “Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel” je prostě naprostá jízda. Byl natočen podle předlohy stejnojmenné knihy švédského autora Jonase Jonassona.

Film si bere na špacír prakticky ty nejpřevratnější momenty celého dvacátého století. Jenže jsou viděny z pohledu snad největšího flegmatika všech dob.

Hlavní hrdina Allan svým neuvěřitelným klidem dokáže životem plout a přitahuje do něj naprosto šílené situace, ale hlavu si s tím vším rozhodně neláme.

Snímek vypichuje neskutečnou sílu jednotlivce a tak trochu podsouvá, že když jste v klidu, tak se vše v životě odehrává a poskládá tak nějak samovolně.


Trailer k filmu, který můžete najít na běžných oblíbených serverech 😉

Cela film vás vtáhne do skandinávské ztřeštěnosti a humoru neuvěřitelným tempem, kterému my Češi tak dobře rozumíme a máme ho rádi.

Zkrátka příběh staříka, který vyleze z okna domova důchodců a roztočí neskutečný eskapád událostí. Snímek poukazuje na nádheru, pestrost, šílenství a absurditu našich životů… z nadsázkou by se dalo říct, že hlavní hrdina Allan je takový Švédský Švejk 😉

Film na csfd.cz


Sdílením podporujete portál ve vývoji. Děkuji