Emilie Wapnick konec nudne specializace
finty obživa videa

Konec nudné specializace?

Čím chceš být, vyrosteš? Častá a poněkud matoucí otázka z dětství. Pokud bereme doslovně, tak by každý jednoduše odpověděl něco ve smyslu: chtěl bych být šťastným člověkem, otcem nebo matkou...

Jelikož je společnost na překrucování slov specializuje, tak odpovídáme, že chceme být práce taková nebo maková. A tak se tou prací staváme.

Programovaní mysli probíhá již od útlého věku a aby toho nebylo málo, tak si můžete vybrat jen jednu činnost,maximálně dvě, jenže…

Pokud si nejste jistí, že chcete po zbytek života dělat jen jednu věc, tak rozhodně nejste sami. Emilie Wapnick ve své videopřednášce popisuje “druh” lidí, které ona sama směle nazývá “multipotenciálové” – V životě mají celou řadu zájmů a pracovních míst.

Jste jedním z nich? Tak věřte, že v tom rozhodně nejste sami. Naopak. Pravděpodobně jste dalším člověkem, který chce v životě pestrost v podobě mnoha zájmů a činností, které zvládají klidně i bouřlivě najednou. Postupný konec nudné specializace je zdá se již v procesu. Mladá generace tenhle model rozjela už na plné obrátky.


Video na TEDx od Emilie Wapnick, která celou věc s vtipem hezky osvětlí. České titulky si lze spustit klikem na ikonu v pravém dolním rohu.


puttylike.com — oficiální web Emilie Wapnick (en)

Sdílením podporujete portál ve vývoji. Děkuji